Co dělat když přijede podlahář :-)

Jak si vybrat toho správného podlaháře??

Velkou pozornost jste věnovali výběru podlahy, jejímu materiálu, dekoru i využití. Věnujte stejnou pozornost její pokládce.

První věc, kterou si musíte rozmyslet je, jestli si vybrat podlaháře nebo si podlahu položit sami. Šikovnější kutilové to jistě sami zvládnou, ale je dobré si uvědomit, že při pokládce podlahy je potřeba udělat daleko více věcí, než je pouhé položení vyrovnávací podložky, která samotný povrch nikdy dokonale nevyrovná, “zacvaknutí” podlahy do sebe nebo její přilepení.

Práce podlaháře zahrnuje spoustu dalších věcí. Podlahář- odborník- si zjišťuje stav a vlhkost podkladu, teplotu a vlhkost prostředí, podklad připravuje a vyrovnává, potřebuje nářadí, které běžně doma nemáte, objednává materiál ve správném množství, často ho na míru upravuje a pokládá podlahu nejvhodnějším způsobem. Ve většině případů je při výběru podlaháře určitě rozhodujícím faktorem cena.

Pamatujte si, že nejlevnější neznamená vždy nejlepší a rozhodně nemůžete počítat s tím, že kvalitní práci vám někdo udělá zadarmo, nadruhou stranu je zbytečné přeplácet. Určitě je dobré porovnat více nabídek od různých podlahářů a podlahářských firem a je důležité, aby si podlahář dopředu přišel “obhlédnout terén” a na základě toho vytvořil cenovou nabídku, jinak totiž cenu může říct maximálně od oka a mnohdy bude daleko vyšší, než byl její původní odhad. Pokud si podlahu zakoupíte sami a zvlášť seženete někoho na pokládku, tak možná nějaké peníze ušetříte, ale ujistěte se, že dostanete i doklad o zaplacení, díky kterému budete moci řešit případné reklamace.

Bez něj by se vám mohlo stát, že nastane problém, po dotyčném se slehne zem a nárok na reklamaci mít nebudete. Tím pádem místo ušetřených peněz budete mít nekvalitně položenou podlahu, kterou bude muset někdo od základů předělat. Ztratíte nejen peníze za pořízení podlahy,která může být nenávratně poškozena, za její položení, ale také váš čas a úsilí, které jste museli vynaložit při pořízení podlahy, stěhování nábytku a v hodně případech i volno, které jste si v práci museli zařídit. Kde tedy sehnat dobrého podlaháře? Nejjednodušší cesta je na základě doporučení. Líbí se vám podlaha u vašich známých?

Tak se jich zeptejte, kdo ji pokládal, na kolik je vyšla, jestli jsou spokojeni s prací, kvalitou a dotyčného by vám doporučili. Porozhlédněte se ve vašem blízkém okolí, jestli se někde nenachází podlahář nebo podlahářská firma a pozornost věnujte i referencím, které zákazníci uvádějí na internetu.

Většina firem při koupi podlahy nabízí také její pokládku, což je při řešení objednávky, pokládky a případných problémů nejsnadnější řešení- vše řešíte jen s jednou firmou a ušetříte si tak spoustu zařizování a starostí.


Přijede k vám podlahář zaměřit podlahu? Co od toho můžete očekávat? Především byste měli vědět, že jsou podlaháři, pokladači a jaký je mezi nimi rozdíl.

Podlahář je odborník, ví dobře co dělá, proč to dělá, s jakými materiály a nářadím bude pracovat, zajímá se o skutečný stav podkladu, prostředí a hlavně s vámi probere možnosti pokládky a vaše představy.

Pokladač je jeho pravý opak a o odbornosti tu nemůže být řeč. Jednoduše “mrkne a vidí “, nic s vámi neprobírá, položí podlahu, nechá si zaplatit a v případě komplikací už není k zastižení. Stav podkladu a prostředí zkontroluje pouze pohledem nebo mu postačí, když řeknete, že je podklad suchý, rovný a jaký rozměr podlahy potřebujete, aniž by se sám osobně přesvědčil.

Nebuďte překvapeni, když vás požádá o zapůjčení nářadí, nebo si pro to své bude muset několikrát zajet, protože nepočítal s tím, že ho bude potřebovat.

Těm kdo se s prací podlaháře ještě nesetkali, může připadat zaměřování podlahy jako archeologický výzkum. Podlahář bádá a bádá, vše podrobně zaměřuje a zjišťuje vizuálně i pomocí přístrojů, měří vlhkost podkladu, ovzduší, teplotu, odebírá a pracuje se vzorky.

Dále zpracovává návrh, cenovou nabídku, postup všech prací a jejich návaznost na sebe, vybírá nejvhodnější materiály, objednává materiály ve správném množství, připraví podklad,položí podlahu a doporučí vhodnou péči.

Takový podlahář to často nemá jednoduché, protože zákazníkům “ jedna paní povídala”, známý známého jejich známého říkal, nebo si sami přečetli v nějaké diskuzi na internetu, že se to dělá tak a tak, z takového nebo makového materiálu, za tolik a tolik času.

Ale ani Řím nepostavili za jeden den a pokud například podlahář odloží pokládku podlahy, protože je podklad ještě vlhký, tak to opravdu nedělá naschvál aby vás zdržel nebo si udělal volno, ale protože k tomu má dobrý důvod a chce práci dokončit v té nejlepší kvalitě.

Vše pro vaši spokojenost tým podlahy Šťastný 👍👍

Facebook
Interiérové dveře v Praze online, Terasy za skvělé ceny, perfektní kvalita, včetně montáže, Kvalitní a moderní dveře Vasco Doors včetně montáže