Vinylové click podlahy

Jistě už víte, že se vinylové podlahy dělí podle způsobu pokládky. Konkrétně na lepené vinylové podlahy (proklik na stránku s lepenými podlahami), které jsou pevně spojeny s podkladem a na plovoucí vinylové podlahy, často také označované jako vinylové click podlahy.

Vinylová podlaha click se hodí do všech velkých, středních a malých prostorů v domácnostech i komerční sféře. Je však nutné zvolit vhodnou třídu zátěže a v místnostech s velkou vlhkostí voděodolný zámkový spoj, plus u některých typů podlah i parozábranu.

Velkou výhodou těchto podlah je především jejich jednoduchá pokládka, se kterou si lehce poradí každý šikovný kutil. Jednotlivé dílce jsou opatřeny zámkovými spoji, které do sebe snadno zapadnou a díky tomu, že nejsou přilepené k podkladu, se dají kdykoliv znovu rozebrat. Při poškození dílce je tedy možné vyměnit pouze poškozený kus za kus nový. Plovoucí vinylové podlahy snesou menší nerovnosti podkladu, které můžete vyrovnat s pomocí akustické podložky, se kterou snížíte i takzvaný kročejový hluk. Podlahu také můžete bez problémů položit na vaši starou podlahu, například na staré dřevěné parkety nebo dlažbu.

Díky unikátním vlastnostem, které plovoucí vinylové podlahy mají, si získávají srdce nejednoho zákazníka. Těmi jsou bezesporu dlouhá životnost, vysoká odolnost vůči poškození, mimořádná tepelná a zvuková izolace, možnost podlahového vytápění a v neposlední řadě originální a jedinečný design a dekory.

V naší nabídce click vinylových podlah naleznete nejrůznější a opravdu věrné imitace dřeva, kamene, betonu nebo třeba mramoru. Autentický vzhled podlahám dodávají nejrůznější povrchové úpravy, struktury, barevné přechody a reliéfy.

U různých výrobců se můžete setkat s nejrůznějšími výrobními postupy, složením, vlastnostmi podlah, tloušťkou, již aplikovanými podložkami nebo třeba i se speciální povrchovou úpravou.

Mezi naprostou zahraniční špičku mezi vinylovými click podlahami se řadí německý výrobce ter Hürne, který své podlahy vyrábí bez škodlivých ftalátů a změkčovadel. Expona Clic vyniká především svými zámkovými spoji, které jsou o 30% pevnější, než zámky konkurenční. Na české scéně je nezpochybnitelnou hvězdou Korek Jelínek – Vinylcork. Vinylkorkové podlahy z jejich produkce jsou tvořeny dvěmi vrstvami korku, které poskytují mimo jiné několikanásobně lepší tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Obrovskou výhodou je také jejich využití na pokládku schodiště – schodiště se nesmeká, nevrže ani nepraská. Přehledný seznam všech výrobců a jejich jedinečných kolekcí naleznete níže na této stránce.

Oblíbenost si vinylové click podlahy získávají také díky příznivé pořizovací ceně. Oproti materiálům, které imitují, je pořídíte opravdu za zlomek ceny.

Přijďte se o všech výhodách click vinylových podlah na vlastní oči přesvědčit do naší vzorkovny, která se nachází v Praze v ulici Slavíkova 29. Nebo nás kontaktujte telefonicky či e-mailem. Společně pro vás vybereme tu nejlepší podlahu.