Vinylové podlahy

Vinylové podlahy lepené poskytují majitelům ideální uživatelské vlastnosti.
   
Vinylové plovoucí podlahy mají stukturovaný povrch, který vytváří 3D efekt, takže plovoucí podlaha vypadá přirozeně a elegantně
 
V posledních letech zažívají vinylové podlahy obrovský boom. A není divu. Jedním z důvodů proč je tento typ podlah tolik oblíbený, je fakt, že svým vzhledem a strukturou dokáží dokonale a věrně imitovat nejrůznější povrchy, jako jsou dřevo, dlažba, beton nebo kámen. Stěží tak na první pohled a často i na dotek rozeznáte rozdíl od originálního materiálu.

S dokonalým designem vinylové podlahy se zároveň snoubí všechny kladné vlastnosti jiných typů podlah, jako jsou vysoká odolnost vůči poškození, dlouhá životnost, odolnost vůči vlhku, zátěži, nečistotám, zvířecím drápkům i nejrůznějším hrám vašich dětí.

Při chůzi na boso jsou krásně hřejivé, měkké a pružné, což ocení především vaše páteř a také se díky tomu nebudete muset bát, že vaše ratolesti prostydnou, když si budou hrát na zemi.

Jistě také oceníte, že tlumí zvuky, jejich snadnou údržbu a možnost podlahového vytápění.

Další výhodou vinylových podlah je jejich univerzální využití. Podle vhodně zvoleného typu zátěže a odolnosti vůči vlhku je můžete umístit opravdu kamkoliv. Do jakýchkoliv malých i velkých prostor, ať už se jedná o vysoce namáhané komerční prostory nebo části domácností, kuchyní, wc a koupelen.

Na trhu existují různé typy vinylových podlah lišících se nejen podle složení, ale také podle druhu pokládky. U nás je naleznete všechny. V naší nabídce máme vinylové podlahy lepené v dílcích, celoplošně lepené i plovoucí vinylové podlahy s click zámkovými spoji.

S pokládkou si starosti dělat nemusíte, o vše se postaráme my a to i v případě pokládky vinylové podlahy na schody.Vinylové podlahy jsou jednoznačně univerzálním řešením do jakékoliv místnosti ve vaší domácnosti. Podle úrovně zátěže nášlapné vrstvy je můžete umístit i do nejčastěji využívaných bytových i komerčních prostor a podle jejich voděvzdornosti i do vlhkých místností, jako jsou koupelny, kuchyně a WC. Jsou vysoce odolné vůči oděru, mechanickému poškození a některé řady dokonce odolají i hrám a výtvarnému umění Vašich nejmenších. Mezi další bezesporné výhody vinylových podlah patří pružnost, měkkost, hřejivost, útlum zvuku, možnost podlahového vytápění a jejich snadná údržba. Některé vinylové podlahy mohou svým barevným provedením a strukturou dokonale imitovat přírodní dřevo a to dokonce tak věrně, že je na první pohled i dotek jen těžko rozeznáte odpravého dřeva. Jiné věrně imitují kamenné motivy, beton či dlaždice.Vinylové podlahy se prodávají v lepené i plovoucí variantě. A stejně jako u jiných podlah je důležitá jejich správná pokládka a následná péče. Navštivte náš showroom v Praze 2 na adrese Slavíkova 29, kde si na vlastní oči můžete prohlédnout jednotlivé druhy a kolekce vinylových podlah. Rádi Vám poradíme s výběrem Vaší vysněné podlahy.

Kam se tyto podlahy hodí

Vinylová vrstva na povrchu dodává podlaze nejen exkluzivní vzhled, ale i vysokou pevnost a odolnost proti opotřebení. Vinylcork je tak předurčen pro použití i do komerčních prostor a do nejvíce exponovaných místech v domácnosti, jakými jsou vstupní chodby, haly či kuchyně. Díky atraktivnímu vzhledu bude ozdobou všech obytných zón.

Vinylcorkové podlahy i na schody

Velkou výhodou těchto podlah je možnost použít je i na schody. Schody by měly splňovat základní funkční, bezpečnostní, ale i estetické požadavky. Nejsou pouze prostředkem, který umožňuje pohybovat se mezi podlažími, ale v moderním interiéru jde o výrazný estetický prvek. Schodové profily VINYLSTEP mají moderní vzhled, bezpečné oblé hrany, jsou vysoce odolné proti poškrábání a oděru a mají protismykovou úpravu. Výhodou takového schodiště je, že při chůzi nevrže ani nepraská.

Jak se materiál Vinylcork udržuje

Vinylové plovoucí podlahy nevyžadují mimořádnou údržbu, lze je vytírat běžně dostupnými úklidovými prostředky a teplou vodou. Pro oživení doporučujeme používat prostředky s přírodními vosky a oleji.

Výhody vinylcorkových podlah:

 • velký výběr atraktivních dekorů – imitace dřeva, kamene či betonu,
 • mimořádná trvanlivost – třída zátěže 32,
 • špičková kvalita provedení celé lamely,
 • dvojitá vrstva korku v lamele dodává pružnost, pocit „teplé podlahy“, tepelnou a zvukovou izolaci – útlum kročejového hluku,
 • vinylové plovoucí podlahy jsou opatřeny špičkovým podlahovým zámkem UNICLIC
 • nosná deska lamely je vysoce kvalitní HDF deska odolná proti vlhkosti,
 • ochranný systém JointShield chrání hrany proti vlhkosti – každá lamela má impregnovaný zámek,
 • integrovaná spodní ochranná vrstva korku s antibakteriální ochranou,
 • vhodné pro podlahové topení.

Základní technické údaje:

 • třída zátěže: 32,
 • rozměry lamely: 910 x 194 x 10,5 mm nebo 1164 x 194 x 10,5mm,
 • hustota 910 kg/m3,
 • útlum kročejového hluku 17 dB,
 • další technické parametry viz katalog přírodních podlah.

Průřez lamelou:

 • svrchní vrstva: 2 mm luxusní vinylová vrstva (0,33 mm nášlapná vrstva) s integrovanou mikrokeramickou technologií a antibakteriální ochranou,
 • 1 mm aglomerovaná korková zvuková izolace,
 • 6 mm HDF deska s vysokou hustotou 880 kg/m3 – odolná proti vlhkosti,
 • na hranách – ochranný systém JointShield ochrana proti vlhkosti,
 • 1,5 mm integrovaná korková podložka s antibakteriální ochranou.

Na vlastní oči si všechny druhy vinylových podlah můžete prohlédnout v našem showroomu v Praze v ulici Slavíkova 29, jen 5 min od náměstí Jiřího z Poděbrad. Neváhejte se na nás obrátit, ochotně s vámi vybereme tu nejvhodnější podlahu přímo pro vás. Tyto a další dekory si můžete prohlédnout u nás na vzorkovně.