Dřevěné třívrstvé podlahy

Dřevo, přírodní surovina, která nás provází od počátku věků. Tato jedinečná surovina, ze které se vyrábí i podlahové krytiny, má nedocenitené vlastnosti a po celé roky řadí dřevěné podlahy na přední příčky v oblíbenosti.

Třívrstvé dřevěné podlahy patří mezi nejprodávanější dřevěné podlahy pro domácnosti i do komerčních prostorů. Jak už název napovídá, skládají se ze třech vrstev, které je tvoří dokonale stabilní a odolné. Oproti masivním dřevěným podlahám jsou rozměrově stabilnější a méně náchylné při změnách vlhkosti a teploty.

Třívrstvá dřevěná podlaha má jedinečný vzhled. Každá podlaha je originální a naprosto stejnou u nikoho jiného nenajdete. Je to jako s lidskými otisky prstů, letokruhy, suky, zbarvení – nic z toho se neopakuje ani na dvou lamelách. Třívrstvé dřevěné podlahy poskytují všechny benefity pravého dřeva. Vykouzlí vám doma jedinečnou atmosféru plnou pohody a vůně dřeva – to nedokáže ani ta nejlepší imitace. Na dotyk a při chůzi jsou podlahy velmi příjemné, hřejivé, skvěle udržují teplo a chrání končetiny při došlapu. Hodí se také pro podlahové vytápění. Díky regulaci vzduchu podlahy nevyvolávají alergie a i proto jsou čím dál oblíbenější součástí domácností.

Mají velmi dlouhou životnost, což u mnohých výrobců dokazuje i záruka na podlahu, která se může pohybovat i okolo 35 let. Životnost je také jednou z věcí, která se dá prodloužit a ovlivnit. Narozdíl od podlah, které nejsou ze dřeva, se tyto dají až několikanásobně přebrousit a s novou nanesenou povrchovou úpravou tak získávají vzhled nové podlahy. A i když péče o třívrstvou dřevěnou podlahu není nikterak náročná, určitě ji doporučujeme jednou za čas ošetřit speciálním přípravkem, vhodným pro tento typ podlahy.

Pokládka probíhá buď plovoucím způsobem nebo celoplošným lepením. U pokládky dřevěných podlah je důležité mít čistý, rovný podklad a správnou teplotu a vlhkost prostředí. Vyberte si svou podlahu a vše ostatní nechte klidně na nás. Rádi se postaráme o přípravu podkladu, samotnou pokládku a poradíme si i s tou nejsložitější situací.

Třívrstvé dřevěné podlahy se vyrábějí z nejrůznějších druhů dřevin, v nejrůznějším barevném provedení a povrchových úpravách. Z tak široké nabídky nebudete mít problém si vybrat podlahu do jakéhokoliv interiéru.

Široká nabídka dekorů od dánského výrobce Moland Vám vyrazí dech. V kolekcích naleznete kromě typických dřevin jako jsou buk a dub také dřeviny exotické s nejrůznějšími povrchovými úpravami jako je například kartáčování, drásání, čpavkování a ruční hoblování.

Jste nároční co se týče designu a kvality? S výrobcem HARO PARKETT nešlápnete vedle. Z jedinečných luxusních kolekcí v top německé kvalitě Vám budou oči přecházet. Určitě Vás potěší i třicetiletá záruka.

V kolekcích mimořádně stabilních třívrstvých podlah Barlinek si vyberete podlahu v moderním i rustikálním provedení v nejrůznějších světlých, tmavých, teplých i studených odstínech ve formátech prken nebo parket. Výběr je opravdu široký a svou kvalitou podlahy uspokojí i ty nejnáročnější.

Tyto a další výrobce i se všemi jejich kolekcemi naleznete v dolní části této stránky.

Přijďte se sami přesvědčit o kvalitě a kráse podlah do naší vzorkovny v Praze v ulici Slavíkova 29. Pomůžeme Vám vybrat tu nejvhodnější podlahu a zodpovíme všechny případné dotazy.