Bambusové dvouvrstvé a třívrstvé masivní podlahy Praha

Ukázky naší práce na těchto podlaháchNahlédnout

Vyberte si typ bambusové podlahyiStock_000005542729XSmall

 

Bambusové plovoucí i masivní podlahy

Bambus je obnovitelný zdroj materiálu. Jedná se o rychle rostoucí dřevinu, která ke svému dozrání potřebuje pouhých 5 let.

Díky své vysoké tvrdosti je bambus na podlahy přímo ideální.

Pro pokládku plovoucím způsobem, tedy bambusová plovoucí podlaha, lze zvolit plovoucí bambusovou podlahu se zámkovým spojem. Instalace je potom efektivní a rychlá a v případě rekonstrukce podlahy téměř nenaruší chod rodiny.

U bambusové podlahy máte možnost na výběr ze základních dvou provedení.

  • Horizontální
  • Vertikální

U bambusové podlahy HORIZONTÁLNÍ vyniká přírodní struktura s kolínky, naopak bambusová podlaha VERTIKÁLNÍ má klasičtější a také jemnější vzhled. Základní barevné provedení je ve variantě natural nebo carbonized, která se vyznačuje karamelovým vzhledem.

Díky kvalitní povrchové úpravě je péče o podlahu velice snadná.

Bambusová podlaha-VERTICAL Carbonized For Oil (8)

Bambus má o třetinu vyšší tvrdost než dub a je tedy vhodný i do silně zatěžovaných prostor. V případě celomasivního provedení bambusové podlahy je možné podlahu renovovat broušením. Trvanlivost bambusové podlahy je tedy skutečně velká. Atraktivní design bambusových podlah se hodí do každého interiéru. Sami se o tom můžete přesvědčit v naší fotogalerii bambusových podlah.

Vzhledem k výborným  vlastnostem předčí bambus drtivou většinu běžně dostupných dřevin a bambusové podlahy tak představují více než plnohodnotnou alternativu k masivním dřevěným podlahám či plovoucím plovoucím podlahám.

Jak se starat o bambusovou podlahu plovoucí nebo masivní

Bambusové podlahy díky svým výborným fyzikálním vlastnostem, mají všechny předpoklady pro vysoce dlouhou životnost a odolnost proti opotřebení (vysoká tvrdost, ochrana povrchu nátěrovými hmotami aj.). Přesto je třeba při jejich ochraně a údržbě dodržovat následující zásady.

Čištění

Bambusová podlaha, která bude vystavena vysoké zátěži, (ve vstupních halách, chodbách, komerčních prostorech atd.) je potřeba nainstalovat čistící zóny, které ochrání její povrch před vnášením hrubých nečistot. Podlaha z bambusu položená do komerčních prostor by měla být ošetřená ještě zátěžovým lakem, alespoň my to ve většině případů doporučujeme.

Odstranění nečistot

V rámci pravidelného úklidu je doporučeno odstraňovat nečistoty (písek, prach aj.) vysáváním (vysavačem opatřeným kartáčovým nástavcem!) nebo zametáním. Následně lze podlahu vytírat vlhkým, dobře vyždímaným, měkkým mopem nebo hadrem. Lázeň může obsahovat běžné neagresivní saponátové prostředky.

Následné čištění

Pro další čištění lze bez obav používat prostředky určené pro tvrdé dřevěné podlahy, které neobsahují brusné částice ani vosk.

Oprava poškozené podlahy

Jestliže dojde k poškození podlahy, doporučujeme svěřit její opravu specializované firmě.

Zamezení extrémnímu lokálnímu zatížení

Snažte se zamezit extrémnímu místnímu zatížení, vzniklému kombinací vysokého měrného tlaku a otáčivého pohybu. Nohy nábytku opatřete samolepícími podložkami, vyvarujte se zatížení např. jehlovými podpatky nebo nábytkem s pojezdovými kolečky. Pod kolečkové židle umístěte ochranné podložky. Těžké kusy nábytku stěhujte velmi opatrně.

Teplota a vlhkost prostředí

Je doporučeno podlahu udržovat v prostředí s relativní vlhkostí vzduchu 40 – 60 % a rozmezím teplot 15 – 25 °C a vyvarovat se jejímu vystavení extrémním hodnotám těchto veličin nebo jejich razantní změně. V případě potřeby je nutno prostor opatřit větracím, topícím nebo zvlhčovacím zařízením.

Spouštění podlahového vytápění

U vybraných typů bambusových podlah, konstrukčně uzpůsobených pro pokládku na vytápěný podklad, je nutno dodržovat předepsaný pozvolný náběh výkonu topného okruhu. Je třeba vycházet z pokynů dodavatele topení pro vytápění dřevěných podlah.

Facebook
Interiérové dveře v Praze online, Terasy za skvělé ceny, perfektní kvalita, včetně montáže, Kvalitní a moderní dveře Vasco Doors včetně montáže