Betonová pohledová stěrka - Facebeton

ceny49Facebeton pohledová stěrka je systém cementem pojených popř. epoxidových stěrek, které vytvářejí téměř dokonalou a velmi přirozený vzhled klasického betonového povrchu včetně jeho optických nedokonalostí.
Chcete originální a neotřelý design Vaší kanceláře, či jiné místnosti, kterou byste rádi vyšperkovali k dokonalosti?
Právě pro vás je tu pohledová stěrka Facebeton. Pohledová stěrka je velmi věrnou imitací pohledového betonu, tak perfektně věrnou, že je jen těžko rozeznatelné od originálu a přitom je cenově dostupná a plní tak naprosto dokonalé svůj účel a estetický dojem každého, kdo do místnosti vstoupí. Pohledová stěrka Facebeton je vhodná nejen do interiérů, ale
stejný estetický dojem dokáže snadno vytvořit také v exteriérech.uvod_cenova_kalkulace
Technologie systému FACEBETON umožňuje docílit sametově hladkého až silně strukturovaného charakteru povrchu. Konečný vzhled je vždy ovlivněn autorským rukopisem při samotné realizaci, způsobem zpracování i skladbou použitých materiálů.

Příprava podkladu pod FACEBETON

Systém lze úspěšně aplikovat prakticky na všechny běžné stavební podklady, jako beton, uprava-povrchuanhydrit, vápenocementové a sádrové omítky, konstrukční dřevoštěpkové a dřevovláknité desky (OSB, MDF, Durelis atd.), sádrovláknité desky ( Fermacell, Rigips atd.), sádrokarton, umakart, stávající obklady a
dlažby, ocel a sklo.
Výjimkou jsou prakticky všechny druhy plastů.
Pro různé typy podkladů a stupně zatížení je potřeba volit různé způsoby přípravy podkladu, zejména je nutno charakteru podkladu přizpůsobit typ použité penetrace, nebo adhezního můstku. Ideální přípravou podkladu před aplikací na stěny, která zajistí stabilitu, stejnoměrnou nasákavost, přídržnost a neovlivní negativně samotné tuhnutí a zrání stěrek je flexibilní lepící stěrka vyztužená sklotextilní síťovinou. Na podlahy je optimálním řešením použití kvalitní, tj. dostatečně pevné nivelační hmoty (C25/F7).

Uzavření povrchu FACEBETON

Stěrka na cementové bázi má otevřenou strukturu a je tedy nasákavá. Vzhledem k požadavkům na odolnost vůči vodě, mastnotám, vnikání nečistot, následné údržbě a omyvatelnosti existuje celá škála možností, kterak stěrku uzavřít.

Je proto ideální variantou nejen na podlahy,ale také do koupelen, nebo sprchových koutů. Vizuální charakter a trvanlivost epoxidových stěrek lze také upravovat pomocí několika pečetících a údržbových přípravků.

Výsledný efekt může být matný, polomatný nebo lesklý. Struktura může být difúzně otevřená nebo naopak zcela uzavřená.

Zejména však u podlah je nutné dbát na dostatečnou mechanickou a chemickou odolnost a zvolit vhodnou ochranu proti poškození povrchu.

Stěrka FACEBETON na bázi epoxidu vykazuje i bez uzavření značnou mechanickou odolnost proti poškrábání, vysokou pevnost v tlaku > 50 MPa a také vysokou odolnost vůči chemikáliím a agresivním čistícím prostředkům.

Možnosti oprav povrchu FACEBETON

Opravitelnost stěrek je značně závislá na velikosti a rozsahu poškození. Obecně platí, že plochy v matném provedení lze opravit snáze a jen lokálně v místech poškození. Plochy, které jsou provedeny ve vysokém lesku je nutné sanovat celoplošně.

Přesto je nutné uvést, že opravené poškozené místo může být vlivem změny odstínu stěrky znatelné a může se nepatrně odlišovat od okolní plochy.

Realizace - Facebeton

Kalkulace ceny
Facebook